2024 жылдың 8 сәуірінде Рудный индустриялық университетінің еріктілері Тобыл өзенінің жағалау аймағын тазарту бойынша («Топан су» салдарынан қоқыс көп жиналған) қалалық сенбілікке қатысты.

Біздің еріктілер Парк көшесінен бастап Тобыл өзеніне дейін тазалады. Су тасқынына байланысты жағалаудағы аумақта қоқыс көп жиналғандықтан, қоқыс қаптары тез толды. Бір сағаттан кейін жинау орындарында қоқыс қаптарынан үйінді жиналды.

Ластану мәселесі, әсіресе су қоймаларының ластауы облыстың экологиялық қозғалысын алаңдатады. РИУ еріктілері үнемі, жекелеген топтармен жағалауды қоқыстардан тазартуға шығады және өзеннің жағалау аймақтарын ластанудан тазартуға белсенді қатысады.

Қала әкімі В.Н.Ионенко сенбіліктің барлық қатысушыларына еңбекқорлығы мен көмегі үшін алғысын білдірді, сондай-ақ қала аумағын абаттандыру, тазалау және жинау бойынша акциялар алдағы уақытта да жалғасатынын атап өтті. Бірлескен күш-жігер біздің қаламыздың тазалығы мен тәртіпбін сақтау үшін өте маңызды екені сөзсіз.