2021 жылдың 30 қарашасында тау-кен металлургия факультетінде дөңгелек үстел өткізілді.

Жас ғалымдар, студенттер мен оқушылар үшін Тұңғыш Президент күніне арналған «ҚР Тұңғыш Президенті – тұрақтылық пен өркендеудің кепілі» атты дөңгелек үстел жұмысына 10 студент, оның ішінде 1 және 2 курс студенттері қатысты.

Дөңгелек үстел жұмысында 2 баяндама және 1 жоба ұсынылды. Бағдарламаға сәйкес барлық баяндамалар тыңдалды. Студенттер баяндамаларды тыңдап, баяндамашының тақырыбы бойынша сұрақтар қойды. Баяндамашылар:

1 курс студенті Сүйінбек Арыстан Гд-21.

2 курс студенті Канашев Акижан Гд-20.

Қазақ бөлімінің 2 курс студенті Арыстанов Ануар Г-20 қб.

Ұсынылған баяндамаларда Тұңғыш Президенттің өмірбаяны, Тұңғыш Президенттің еңбектері және Тәуелсіз Қазақстан тарихының маңызды беттері туралы мемлекеттік тілдегі баяндама талқыланды.

Қазақстанның жаңа тарихын дамытудың маңызды аспектілері қарастырылды. Қарастырылған барлық тақырыптар секция қатысушыларының қызығушылығын тудырды, баяндамашыларға 6 сұрақ қойылды.

Дөңгелек үстел аясында Елбасының 1991 жылғы 10 желтоқсандағы ұлықтау рәсімінен алынған мұрағаттық бейне көрсетілді.

Дөңгелек үстелдің екінші бөлімінде студенттер 2 командаға бөлінді: «Перваши» мен «2 курс» және викторинаға қатысты.

Викторинаның 1-кезеңінде 2 курс студенттері жеңіске жетті. Сұрақтар жалпы тәртіпте болды.

Викторинаның 2-кезеңінде 2 курс студенттері де жеңіске жетті. Сұрақтар күрделі болды және Тұңғыш Президенттің өмірбаяны мен өмірлік кезеңдеріне қатысты болды.