Төртінші жыл қатарынан Рудный индустриялық институтының техникалық мамандықтарының студенттері үшін «ССКӨБ» АҚ бөлімшелері директорының шеберлік сыныптары өткізіліп келеді. Дәрістер ай сайын өткізіледі, онда бөлім басшылары студенттерге тау-кен саласында қолданылатын озық технологиялар мен жұмыс әдістері туралы айтады.

2022 жылдың 17 ақпанында «Ақылды карьер. Гексагон бағдарламасы» тақырыбында «Пайдалы қазбаларды өндіру» білім беру бағдарламасының студенттері үшін «ССКӨБ» АҚ тау-кен өндіру кешенінің техникалық жетекшісі Владимир Владимирович Подгаецкий дәріс өткізді.

В.В.Подгаецкий өз сөзінде студенттерге тау-кен компаниялары өндірістік көрсеткіштерді бағалауға және бақылауға, сондай-ақ компания ішіндегі бизнес-процестердің ашықтығын арттыруға мүмкіндік беретін «Санды» қолданатыны туралы хабардар етті. Зерттеу нәтижелеріне сүйене отырып, цифрлық технологияларды енгізетін тау-кен компаниялары 2-3 жыл ішінде пайданың 20-45%-ға өсуін қамтамасыз ете алатындығы дәлелденді.

Лектор 2021 жылы «ССКӨБ» АҚ карьерлерінде енгізілген «Гексагон» өндірісті басқару жүйесінің жаңа бағдарламасына ерекше назар аударды.  Бағдарлама нақты уақытта тау-кен өндірісін басқаруға арналған және тау-кен көлігін басқару функционалын қамтиды.

Студенттердің лекторға қойған сұрақтарының ауқымы әр түрлі болды. Біздің студенттер «ССКӨБ» АҚ-да қолданылатын «Гексагон» бағдарламалық қамтамасыз ету және басқа да бағдарламалық өнімдердің мүмкіндіктеріне, кәсіпорынның даму перспективаларына және жаңа инвестициялық жобаларға қызығушылық танытты. Әрине, кездесуге қатысушылар «ССКӨБ» АҚ бөлімшелерінде ақылы кәсіптік практикадан өтуге және кәсіпорында жұмысқа орналасуға байланысты көптеген сұрақтар қойды.