Соңғы жылдары еріктілік дамып, Қазақстандағы жетекші азаматтық қоғам институттарының бірі болуға үміткер болып отыр. 2024 жылғы 05 сәуірде Рудный индустриялық университетінің еріктілері апатқа қарсы іс-шараларды өткізуге қатысты.  Біздің студенттер су тасқыны болуы мүмкін жерлерде (Панфилов көшесі, Фролов көшесі, Перцев к.) су тасқынының алдын алу мақсатында инертті материалдың қаптарын төседі. Рудный индустриялық университетінің еріктілері шетте қалмады және Қостанай облысындағы Тобыл өзеніндегі су қоймаларының толып кетуіне байланысты қаланы су басудан сақтауға белсенді қатысты. Студенттеріміздің арасында туған қаласына көмекке келуге әрдайым дайын адамдар өте көп.