Рудный индустриялық институтында ғылым қызметкерлері күніне арналған іс-шаралар топтамасын жас зерттеушілер үшін «Шеберлер аумағы» өңірлік фестивалі ашты.

Фестиваль біздің жоғары оқу орындарымыздың «ССКӨБ» АҚ, Алматы Менеджмент Университетінің кәсіпкерлік және инновациялар мектебі және Қазақстандағы Тель-Авив университетінің достары қауымдастығының өкілдерімен ынтымақтастықта өткізілді.

Фестиваль қатысушыларын РИИ академиялық сұрақтар жөніндегі проректоры Л.Л.Божко қарсы алды, ол Шеберлер аумағы — бұл студенттердің зерттеу дағдыларын сынайтын, Business Model Canvas-ты протопитирлеу және бейімдеу жаттығуларын өткізетін, командаларда жұмыс істейтін және өздерінің инновациялық әлеуетін арттыратын ашық алаң екенін атап өтті.

Содан кейін #EcoSystemERG жобасының амбассадоры И.Бексұлтан креативті тимбилдинг өткізіп, студенттерге жобалау жұмыстарын жүргізу және типтендіру туралы айтып берді.

«Шеберлер аумағы» өңірлік фестиваліне зерттеу жұмыстарын жүргізуге қызығушылық танытқан, жаңа идеяларды генерациялауға дайын РИИ барлық білім беру бағдарламаларының 2-3 курс студенттері қатысты.

Студенттік топтар тұжырымдамаларды құру және көрнекі прототиптерді дайындау үшін 3 сағат жұмыс істеді. Прототиптерді дайындау үшін қолда бар материалдар (қағаз, картон, ермексаз және т.б.) пайдаланылғанын, сондай-ақ студенттер Miro, Figma, Tilda және т.б. цифрлық прототиптерді дайындағанын атап өту қажет.

Барлық жобалар беделді қазылар алқасына ұсынылды. Ертең «Шеберлер аумағы» өңірлік фестивалі өз жұмысын жалғастырады.

Жеңімпаз командалар bigideascamp жазғы мектебіне қатысу үшін жол жүру, тұру және тамақтану шығындары өтелетін 100% грант алады.