Болгариядан келген ғалым институт ПОҚ үшін семинар-тренинг өткізді.

София қ. (Болгария) химиялық технология және металлургия университетінің Металлургия және материалтану факультетінің профессоры Т. А. Койнов Рудный индустриалдық институтының оқу процесіне шетелдік ғалымдарды тарту бағдарламасына сәйкес ЖОО-ның ОПҚ-на семинар-тренинг өткізді. Семинар тақырыбы: мақалалардың әсер ету көрсеткіштері.
Қаралатын мәселелердің спектрі ғылыми жарияланымдарды коммуникация құралы ретінде қарауды, семинар тыңдаушыларын Хирш индексін (h-index) және “хирш-ұқсас” көрсеткіштерді есептеу әдістемелерімен таныстыруды, библиометрикалық құралдарға шолу және т.б. қамтиды, ғылыми мақалаларды ресімдеу және олардың ағылшын тіліне аударылу сапасы мәселелері қозғалды.
“Journal of Chemical Technology and Metallurgy “ғылыми журналының редакциялық алқасының мүшесі болып табылады. Ғылыми журналды София қаласындағы (Болгария) химиялық технология және металлургия университеті шығарады және Scopus-та индекстеледі. Ал Рудный индустриалдық институтының ғалымдары өз зерттеулерінің нәтижелерін осы ғылыми журналда жариялау тәжірибесіне ие.
Қорытындылай келе, шетелдік профессор зерттеу нәтижелерін жариялауға дайындау үшін бірнеше кеңестер берді, бұл семинарға қатысушыларға шетелдік ғылыми журналда жұмысты жариялауға және болашақта көптеген проблемаларды болдырмауға көмектеседі.