2019 жылғы 26-27 сәуірде Қостанай қаласында XXIV Студенттік көктем өтті, онда Қостанай облысының барлық жоғары оқу орындарының студенттері кездесті

2019 жылдың 26-27 сәуірінде XXIV Студенттік көктем Қостанай қаласында өтті, онда Қостанай облысының барлық жоғары оқу орындарының студенттері кездесті. Студенттік көктем-талантты және креативті жастар кездесіп, өз таланттарын көрсететін алаң.

Көктем мерекесі-2019 алғашқы байқауларының бірі болып студенттік startup-жобалар байқауы өтті. Байқауға өңірдің 7 жоғары оқу орнының студенттері қатысып, 20-дан астам жоба ұсынылды.

Біздің жоо облыстық стартап конкурсында “автоматты есік жүйесі” және “ұлтарақтар – аяқ киім жылытқышы” (Жаңабаев Нұрсұлтан, Коновалов Илья, Өтегенов Жұмахан, Әбдікеров Нұржан, Батырғали Әли) жобаларын ұсынды. Біздің студенттердің жобаларды қорғау кезінде қазылар алқасы жобаның жақсы пысықталғанын, сондай-ақ прототиптердің болуын атап өтті.

Байқау қорытындысы бойынша 27 сәуір күні Қостанай облыстық филармониясының қабырғасында. Е.Өмірзақова студенттік startup – Жобалар гран-приін “Ignite” командасы “автоматты есік жүйесі” жобасымен жеңіп, 100 мың теңге сертификат алды.